SPEKTAKL "PAMIĘTNIK"

SPEKTAKL "PAMIĘTNIK" Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury


 

 

W latach 2017 oraz 2018 realizujemy projekt dofinansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego pod tytułem Spektakl "Pamiętnik". Jest to spektakl - hybryda łączący w sobie dwa światy, wzajemnie się przenikające. To co było, bezpośrednio oddziałuje na teraźniejsze losy głównego bohatera. Most jakim jest tytułowy "pamiętnik" w konwencji piosenek z lat 1918-1944, pozwala powrócić do przeszłości, związanej z radością odzyskania Niepodległości, ale także zmagającej się z problemami. Mimo czasu, który dzieli dwóch głównych bohaterów, ich historie, pragnienia, marzenia są takie same. Dzięki warsztatom rozbudzającym kreatywność (głównie teatralnym, choreograficznym i muzycznym) uczestnicy z różnych grup wiekowych - głównie młodzież szkolna - stworzą własne dzieło. Spektakl zostanie zaprezentowany we Wrocławiu, mieście, gdzie kresowa przeszłość jest wciąż żywo obecna w świadomości jego mieszkańców. Następnie aktorzy przedstawią go w mniejszych miejscowościach na Dolnym Śląsku, gdzie przyjeżdżały grupy repatriantów ze Wschodu. 

Aktualnie jesteśmy już w końcówce projektu. Odbyły się już dwa przedstawienia spektaklu - we Wrocławiu oraz w Świętej Katarzynie. Poniżej prezentujemy kilka zdjęć ze spektakli, a ze szczegółami projektu proszę zapoznać się na jego stronie.


SZCZEGÓŁY PROJEKTU