DYSKUSYJNY KLUB FILMOWY - ŻOŁNIERZE WYKLĘCI - KONSPIRACYJNE WOJSKO POLSKIE

W czwartek – 26 kwietnia mieliśmy przyjemność gościć Pana mjr Ryszarda Zielonkę. Pan major to człowiek niezwykły – w czasie okupacji hitlerowskiej był żołnierzem NSZ, w drugiej konspiracji walczył jako żołnierz Konspiracyjnego Wojska Polskiego. Dziś jest Prezesem Zarządu Głównego Związku Żołnierzy Konspiracyjnego Wojska Polskiego. Nasz Bohater spotkał się najpierw z młodzieżą w Zespole Szkół nr 1 w Trzebnicy.

Po południu wziął udział w naszym comiesięcznym DKF-ie, na którym obejrzeliśmy film na temat gen. Stanisława Sojczyńskiego „Warszyca”, a następnie nasz gość opowiadał o swojej służbie w KWP i odpowiadał na pytania publiczności. W spotkaniu wzięła udział spora grupa wrocławskich Kombatantów Armii Krajowej oraz młodzież.

  

 Zadanie wykonano w ramach projektu "Młody Wrocław pamięta o Niezłomnych" - całorocznego cyklu wydarzeń upamiętniających życie i postawy Żołnierzy Wyklętych.  Projekt został dofinansowany przez Urząd Miasta Wrocławia oraz Fundacje Banku Zachodniego WBK.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ZAPROSZENIE NA DKF   Zobacz plakat

Zapraszamy na kolejne spotkanie naszego DKF-u. Temat spotkania:

KONSPIRACYJNE WOJSKO POLSKIE

Spotkanie odbędzie się w dniu 26 kwietnia (czwartek), o godzinie 18.00, do sali konferencyjnej nr 210, przy placu Dominikańskim 6.

W programie m.in.:

- film Aliny Czerniakowskiej "Czy warto było tak żyć" - o kpt Stanisławie Sojczyńskim "Warszycu";
- spotkanie z Żołnierzami Wyklętymi - mjr Ryszardem Jabłońskim oraz mjr Ryszardem Zielonką    oficerami KWP;
- dyskusja.

Serdecznie zapraszamy!