DYSKUSYJNY KLUB FILMOWY - ŻOŁNIERZE WYKLĘCI - POLA PAMIĘCI NA CMENTARZU OSOBOWICKIM -

W dniu 31 maja br. - czwartek - odbyło się spotkanie w ramach cyklu "Żołnierze Wyklęci - Dyskusyjny Klub Filmowy". Temat spotkania - Pola Pamięci na Cmentarzu Osobowickim. Spotkanie poprowadził dr hab. Krzysztof Szwagrzyk - Naczelnik Pionu Edukacyjnego wrocławskiego IPN, koordynator wszystkich prac ekshumacyjnych, związanych z Żołnierzami Wyklętymi na terenie Polski. Dr Szwagrzyk opowiadał o zakończonych pracach ekshumacyjnych na "Polach Pamięci" wrocławskiego Cmentarza na Osobowicach, a także o rozpoczynających się pracach ekshumacyjnych na warszawskich Powązkach - na słynnej Łączce, gdzie najprawdopodobniej spoczywają ciała m.in.: rotmistrza Witolda Pileckiego, majora Hieronima Dekutowskiego "Zapory" czy generała Augusta Emila Fieldorfa "Nila". Wystąpienie pana dr Szwagrzyka było ilustrowane przeźroczami. Po zakończeniu prezentacji był czas na zadawanie pytań i dyskusję.

Spotkanie odbyło się o godzinie 17.00, w budynku Zarządu Regionu Dolny Śląsk NSZZ Solidarność, przy placu Solidarności 1/3/5, w auli na IV piętrze.

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY ZA PAŃSTWA OBECNOŚĆ.

Zadanie wykonano w ramach projektu "Młody Wrocław pamięta o Niezłomnych" - całorocznego cyklu wydarzeń upamiętniających życie i postawy Żołnierzy Wyklętych.  Projekt został dofinansowany przez Urząd Miasta Wrocławia oraz Fundacje Banku Zachodniego WBK.

Plakat spotkania