RENOWACJA MIEJSC PAMIĘCI

OPIEKA NAD MIEJSCAMI PAMIĘCI NA BIAŁORUSI. Projekt dofinansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

 

 

 

 

 

Projekty związane z opieką nad polskimi miejscami pamięci - głównie na dawnych Kresach Wschodnich - prowadzimy już od lat. Wiele odrestaurowanych kwater i cmentarzy żołnierzy Armii Krajowej oraz cywilów pomordowanych przez okupantów odrestaurowaliśmy już na Wileńszczyźnie, czy też na Białorusi. W roku 2018 czeka nas kolejna grupa obiektów, na których będą pracować wolontariusze Stowarzyszenia Odra-Niemen. W bieżącym roku planujemy m.in.:

- wyjazd młodzieży z Małopolskiego Oddziału Stowarzyszenia Odra-Niemen na Wileńszczyznę - prace związane z renowacją kaplicy w Taboryszkach;

- projekt renowacji cmentarzy i kwater wojskowych na Białorusi - w ramach projektu zajmiemy się mogiłami żołnierzy AK w Surkontach, Wawiórce, Jancewiczach, Niecieczy, Iwieńcu, Starzynkach i Kamieniu. Projekt jest dofinansiwany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego;

- renowacje grobów żołnierzy AK w Rejonie Święciańskim na Litwie. Projekt realizowany wraz z Intytutem Pamięci Narodowej.

Po zakończeniu każdego z projektów będziemy przedstawiać Państwu dokumenację fotograficzną i opisywać rezultaty projektu.