WOLONTARIAT

Budujemy grupę wolontariuszy, która stale współpracuje ze  Stowarzyszeniem ODRA-NIEMEN przy realizacji wielu projektów.  Oferujemy ciekawe spotkania, szkolenia, wyjazdy integracyjne, współpracę przy wielu różnorodnych projektach:

POSZUKUJMEY WOLONTARIUSZY DO WSPÓŁPRACY Z WROCŁAWSKIMI KOMBATANTAMI

POSZUKUJMEY WOLONTARIUSZY DO WSPÓŁPRACY PRZY OGÓLNOPOLSKIEJ AKCJI RODACY-BOHATEROM – PACZKA ŚWIĄTECZNA DLA POLSKIEGO KOMBATANAT NA KRESACH

POSZUKUJMEY WOLONTARIUSZY DO WSPÓŁPRACY PRZY PROJEKTACH POLONIJNYCH

POSZUKUJMEY WOLONTARIUSZY DO WSPÓŁPRACY PRZY ZADANIACH HISTORYCZNYCH SKIEROWANYCH DO MŁODEGO POKOLENIA – POKAZY FILMÓW, ORGANIZACJA SPOTKAŃ, TWORZENIE INTERAKTYWNYCH PORTALI, ORGANIZACJA KONCERTÓW

 

Gwarantujemy świetną atmosferę, fantastyczną grupę przyjaciół, nowoczesne formy pracy, udział w ciekawych projektach.

Stałe spotkania grupy, na których sie poznajemy się, uczymy i wyznaczamy zadania na kolejne dni odbywają się  w każdy czwartek, w siedzibie naszej organizacji na ul. Kościuszki 37F.  Od września 2014 będzie można do przyjść już od godziny 16.00, spędzić z nami popołudnie, spotkać się z nami i porozmawiać, zjeść coś dobrego, napić się kawy czy herbaty, poznać nowych ludzi. Zawsze od godziny 18.00 będzie spotkanie organizacyjne, tematyczne, czy rozmowa z zaproszonym gościem. Popołudniowe czwartki prosimy rezerwować na Stowarzyszenie Odra-Niemen. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych naszymi tematami.

 

Przerwa wakacyjna w stałych spotkaniach trwa od 15.06-31.08.2014

Kontakt: e-mail: biuro@odraniemen.org  tel. 71 3555202, 607440176  

Spotkania dotyczą spraw bieżących, organizacyjnych, ale odbywają się także spotkania tematyczne  z gośćmi: z prof Krzysztofem Szwagrzykiem, Januszem Niemcem (synem mjr Antoniego Żubryda), Martą Ziembikiewicz (córką kpt Władysława Łukasiuka "Młota"), wrocławskimi kombatantami, przedstawicielami innych organizacji. Gościliśmy także Polaków zza wschodniej granicy, na czele z Panią kpt. Weroniką Sebastianowicz oraz Teresą Sobol Szefową Związku Polaków na Białorusi O/Iwieniec oraz innych zacnych Polaków. 

FOTOREPORTAŻ ZE SPOTKAŃ

Grupa ma organizowane raz w roku spotkania integracyjno-szkoleniowe.

Nasi członkowie, przyjaciele stowarzyszenia biorą też udział w ciekawych międzynarodowych projektach, zadaniach edukacyjnych, mają swój udział w renowacji miejsc pamięci na dawnych Kresach Wschodnich.

 

Wszyscy uczestniczymy i wciąż zapraszamy innych do akcji RODACY-BOHATEROM. Zbieramy dary dla polskich kombatantów na Kresach, dla polskich środowisk na Litwie, Białorusi, Ukrainie czy Mołdawii.

Spotykamy się też regularnie w każdą trzecią sobotę miesiąca na Cmentarzu Osobowickim, przy Kwaterach Żołnierzy Wyklętych. Porządkujmey groby, zapalamy znicze i poznajemy historię tego miejsca. Zbiórka - godz. 11.00 Brama Główna Cmentarza. Od jesieni br. po sobotnim spotkaniu zapraszamy  do naszej siedziby na kawę i herbatę i integrację grupy.

Odbyły się  już także  zaręczyny pary, która poznała się w naszym stowarzyszeniu. Mateusz i Aldona są bardzo szczęśliwi a my cieszymy się razem z nimi. Para jest już po ślubie, są rodzicami malutkiej Rozalii.