ŻOŁNIERZOM WYKLĘTYM - Oprawa na meczu piłkarskim Śląsk Wrocław - Legia Warszawa

26 LUTEGO 2012 -- OPRAWA NA MECZU ŚLĄSK - LEGIA

Pamięć o Żołnierzach Wyklętych rozpoczęła się już 26 lutego podczas meczu ŚLĄSK-LEGIA, podczas którego kibice pokazali wspaniałą patriotyczną oprawę -  Film z oprawy    

O tym, że będzie to niezwykłe wydarzenie wiedzieliśmy już od kilku tygodni. Praca grupy pasjonatów nad projektem oprawy dotyczącej „Żołnierzy Wyklętych” oraz jej wykonaniem była ogromna. Włączyło się w nią wiele osób: konsultowali naukowcy i pasjonaci tematu, a mrówczą pracę wykonali kibice WKS-u, wspierani m.in. przez młodzież z Miejskiego Ośrodka Wychowawczego im. Wojtka Bellona we Wrocławiu.

Wychowankowie Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego im. Wojtka Bellona we Wrocławiu pomogli przy realizacji oprawy - relacja

Rezultat przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania. Komentarz jest chyba zbędny. Tą fenomenalną oprawą kibice Śląska ustawili niezwykle wysoko poprzeczkę dla twórców kolejnych opraw. Projekt, jakość wykonania i rozmach tego przedsięwzięcia jeszcze długo będą wydarzeniem w wielu środowiskach – nie tylko kibicowskich.

Gratulujemy twórcom ciesząc się jednocześnie, że dołożyliśmy również naszą małą cegiełkę do tego wspaniałego przedsięwzięcia. A kto nie słyszał, jak 30 tysięcy osób skanduje „Cześć i chwała Bohaterom” – niech żałuje.