RODACY-BOHATEROM - BOŻE NARODZENIE 2015

 

 

 

Jak co roku rozpoczynamy akcję zbierania darów i funduszy na akcję Rodacy-Bohaterom. Od poniedziałku będziemy rozsyłać do zainteresowanych osób, grup, środowisk odpowiednie materiały. Mamy już wymagane zgody na przeprowadzenie zadania.

Zatem zapraszam tych, którzy chcą koordynować zadanie w swojej miejscowości, środowisku do kontaktu, prześlemy wówczas wymagane dokumenty.

Darczyńców, którzy chcą wesprzeć akcję finansowo zapraszam już teraz do wpłat na subkonto akcji
PKO BP 41 1440 1185 0000 0000 1283 9308

We Wrocławiu ruszamy z akcją 1 Listopada, zbierając fundusze na dwóch największych cmentarzach: Grabiszyńskim i Osobowickim.

Akcja Rodacy-Bohaterom rusza formalnie od 1.11.2015 i trwa do 31.01.2015. W listopadzie podamy listę koordynatorów w poszczególnych województwach a do tego czasu, jak również i podczas całej akcji, wszelkich informacji udzielamy pod numerem telefonu 71 3555203 i przyjmujemy zapytania na adres biuro@odraniemen.org

Co robimy w ramach akcji Rodacy-Bohaterom - szczegóły można znaleźć tutaj
http://www.rodacybohaterom.pl/wprowadzenie

WYDARZENIE NA FACEBOOKU

Prosimy o propagowanie akcji, ważnej i potrzebnej. To duże zadanie, duże potrzeby i duże koszty organizacji zadania. Bez Państwa sobie nie poradzimy

Akcja medialna Rodacy-Bohaterom

Po raz pierwszy akcja Rodacy-Bohaterom w TVP Panorama

 
Akacja Rodacy-Bohaterom w TVP w Regionach:
I jeszcze na koniec medialnej ofensywy. Nasza koleżanka Małgosia została zaproszona do studia TVP Polonia, gdzie opowiadała o akcji i naszym stowarzyszeniu.

http://halopolonia.tvp.pl/22835035/18122015-2235
od 00:35:36 min

FIRMA AMS zapewnia akcję reklamową na wiatach przystankowych w całej Polsce. W tym roku mamy 460 Citylightów, na których pojawią się plakaty informujące o akcji Paczka dla Kombatanta. W styczniu akcja zostanie rozszerzona o kolejne kilkaset citylightów. 

I WYPRAWA Z DARAMI NA BIAŁORUŚ

II WYPRAWA Z DARAMI - LITWA I ŁOTWA

III Wyprawa z darami na Wileńszczyznę Młodzież Stowarzyszenia Odra-Niemen wyruszyła na pierwszą w 2016 roku wyprawę z darami na Wileńszczyznę, w ramach akcji Rodacy-Bohaterom.

Rodacy-Bohaterom - KOLEJNE WYPRAWY Z DARAMI 

I WYPRAWA Z DARAMI NA WOŁYŃ 

II WYPRAWA NA WOŁYŃ

LITWA Rejon Solecznicki   - W dniach 19-21 stycznia przedstawiciel Stowarzyszenia Odra-Niemen odwiedził wraz z delegacją harcerek i harcerzy z Głubczyc Rodaków mieszkających na Wileńszczyźnie. Szczegółowy opis tego wyjazdu oraz kilkadziesiąt zdjęć można obejrzeć na stronach naszych głubczyckich Przyjaciół z ZHR.

MOŁDAWIA/RUMUNIA koordynator Odra-Niemen Wrocław - spotkania w Suczawie w Rumunii i dary dla polskiej społeczności w Bielcach, Kiszyniowie, Komracie i Rybnicy w Mołdawii i Nadniestrzu

BIAŁORUŚ/LITWA

Działacze Stowarzyszenia Odra-Niemen odwiedzili w ramach kilkudniowego wyjazdu dwie polskie społeczności - Polaków na Wileńszczyźnie, zamieszkałych w Rejonie Solecznickim oraz Rodaków na Białorusi - w Lidzie, Wołkowysku oraz Skidlu. Ekipie Stowarzyszenia towarzyszyli filmowcy z Telewizji Trwam, liczymy więc na to, że już niebawem reportaże o akcji Stowarzyszenia obejrzymy w telewizji. W ramach wyjazdu dostarczono blisko 400 paczek. Zachęcamy do zapoznania się z opisem i fotografiami z wyjazdu. Koordynator  

LITWA koordynator Traugutt.org Rejon Wileński - spotkania w polskich starostwach