ŚLADAMI BITEW PARTYZANCKICH II WOJNY ŚWIATOWEJ

Przyjazd do Polski kombatantów AK z terenu Białorusi.

Stowarzyszenie Odra-Niemen z Wrocławia realizując zadanie zlecone przez Kancelarię Senatu zadań w zakresie opieki nad Polonią i Polakami za granicą w 2011r., przedstawia Państwu projekt - "ŚLADAMI BITEW PARTYZANCKICH II WOJNY ŚWIATOWEJ. Przyjazd do Polski kombatantów AK z terenu Białorusi."

Realizacja zadania w dniach 21-27.05.2011r.

Głównym celem projektu jest wspieranie działalności Stowarzyszenia Żołnierzy AK na Białorusi i łączność kombatantów z Polską a zwłaszcza z młodym pokoleniem. Zaprosiliśmy grupę kombatantów AK z Białorusi do Polski, aby jeżdżąc szlakiem bitew partyzanckich mogli oni oddać hołd żołnierzom - swoim kolegom. Chcieliśmy taki pobyt wykorzystać także do integracji tego środowiska z Rodakami z Polski.

Rozpoczęliśmy zadanie od Białegostoku a następnie grupa przebywała przez tydzień w Warszawie i okolicach. Zadanie było na każdym etapie dokumentowane poprzez realizację filmu dokumentalnego i reportażu zdjęciowego. Wybrane miejsca i tematyka spotkań są związane z "kresowymi partyzantami" - są to pola bitew V i VI Brygady Wileńskiej AK oraz szlak bojowy żołnierzy Zgrupowania Stołpecko-Nalibockiego Armii Krajowej.

Dodatkowym elementem zadania są spotkania kombatantów z darczyńcami akcji ŚWIĄTECZNA PACZKA DLA POLSKIEGO WETERENA Z KRESÓW, które to zadanie cyklicznie realizuje nasze Stowarzyszenie.

Raport z zadania - - kilknij tutaj

Zapraszamy do oglądania zdjęć z projektu w dziale Fotoreportaże

PODZIĘKOWANIA